cokolada-dog.jpg

Intoxikace čokoládou u psů

Dnešní článek je věnován problematice čokolády, která je pro nás psiska velice chutnou záležitostí.  Několik kámošů mi říkalo, že malý kousek čokolády jako pamlsek  se jim vždycky podaří vyžebrat a že se jim nikdy nic nestalo. Ano, měli štěstí a žádné zdravotní následky. V článku se dozvíte,  proč je lepší neriskovat a čokoládu psům raději vůbec nepodávat. Nakonec není to pro nás přirozená součást potravy, k ničemu čokoládu nepotřebujeme a tak nám dejte raději kus masíčka :-)

Štítky: otrava čokoládou u psů teobromin

Pokračovat ve čtení

lekarnicka-dog.jpg

Lékárnička pro psy

Pokud dojde u nás pejsků k poranění nebo nějaké zdravotní komplikaci, je dobré mít léky a prostředky první pomoci ihned po ruce. Psí lékárničky si běžně můžete koupit už předpřipravené ve specializovaných obchodech pro zvířata.

Tento článek je o tom, jak si lékárničku zhotovit doma a zohlednit tak individuální potřeby Vašeho psa. Stačí Vám k tomu pevná (nejlépe plastová) krabice s uzavíratelným víkem, kterou pak budete uchovávat mimo dosah zvířat a dětí.

Štítky: lékárnička pro psy peroxid vodíku límec pro psy léky od bolesti pro psy

Pokračovat ve čtení

epilepsie.jpg

Epilepsie u psů

Epilepsie patři mezi velmi časté neurologické onemocnění u nás psů. Toto onemocnění mozku se většinou projevuje opakovaným výskytem epileptických záchvatů. Druhů epilepsie a typů záchvatů existuje několik. Záchvaty se mohou projevovat od mírných záškubů až po typické tonicko- klonické křeče se ztrátou vědomí.

Rád bych všem páníčků řekl, že nemoc je sice nepříjemná a bude nás provázet celý život , ale s Vaší láskyplnou péčí se dá zvládnout. Jen k tomu bude z Vaší strany potřeba, abyste znali pár informací, naučili se pár zdravotnických postupů a při léčbě co nejvíce spolupracovali s veterinárním lékařem.

Štítky: Epilepsie u psů Diagnostika epilepsie Záchvaty u psů

Pokračovat ve čtení

desatero-psi-epilepsie.jpg

Desatero psí epilepsie

Pokud Vašemu pejskovi byla diagnostikována epilepsie, není důvod propadat zoufalství. Většina z nás žije zcela normální a plnohodnotný život. I když onemocnění nelze vyléčit, za pomocí léků lze klinické příznaky výrazně potlačit. Cílem léčby bývá snížit počet záchvatů na minimum a zároveň eliminovat nežádoucí účinky terapie.

Na Vás je, abyste nám život co nejvíce zpříjemnili a užívali si všechny dny bez záchvatů. Zde naleznete pár typů, jak se zachovat v případě záchvatu a jak co nejlépe a bezpečně zvládnout život s epilepsií.

Štítky: Záchvatový kalendář pro psy pomoc při záchvatu diazepam

Pokračovat ve čtení

dog_disease.jpg

Monitoring epilepsie

K léčbě epilepsie neodmyslitelně patří i správný monitoring pacienta. Jedná se o onemocnění které nás bude provázet celý život. Zvýšená péče je důležitá jak ze strany veterináře, tak ze strany našich páníčků.

Pro nás to znamená především častější návštěvy v ordinacích s kontrolou zdravotního stavu. Naši majitelé to zase musí všechno zaplatit, ale kromě toho se také musí naučit dodržovat určitá pravidla, která život s epileptickým psem  přináší.

Štítky: Epilepsie Monitoring Záchvatový kalendář pro psy

Pokračovat ve čtení

pharmaci_dog_epilepsy.jpg

Terapie epilepsie

Musím říct, že léčba epilepsie u nás psů, nemusí být snadnou záležitostí. Každý jsme jiný , u každého probíhá záchvat jinak a každý jsme jinak citliví na podávané léky. Nejhorší to mají obří plemena-u těch se většinou vyskytují těžké epileptické záchvaty a nedaří se je moc léky tlumit.

Nepředstavujte si ale, že u ostatních plemen stačí podat pilulku a jsme vyléčení. To je poměrně vzácné. S větší pravděpodobností se u nás záchvaty budou vyskytovat i přes podávané medikamenty, ale nebudou tak časté a budou mít lehčí charakter.

Níže se dozvíte něco o nejčastěji používaných léčivech a o tom, jak monitorovat jejich nežádoucí účinky . Berte prosím na vědomí, že o tom jaký lék, jakou dávku a jak často musí rozhodnout Váš veterinář po důkladném vyšetření. Každému z nás sedí prostě něco jiného.

Štítky: Epilepsie Léky Phenobarbital u psů Bromid u psů

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2

Zůstaňte informovaní

Dej mi tvůj email a já tě budu informovat vždy, když napíšu něco nového!Blog FOR Dog. All rights Reserved.